Polecamy

OTULINANa samym skraju Puszczy Kampinoskiej znajdziecie wyjątkowe miejsce, urokliwe i niepowtarzalne. Sosnowo brzozowy las zapewnia tam suchy mikroklimat, a rozłożyste dęby nadają temu zakątkowi szczególnego charakteru. To miejsce, nazwane z racji swojego położenia Otuliną, oddalone jest zaledwie 45 kilometrów od Warszawy i 10 kilometrów od Sochaczewa. Możemy zatem w ciągu niecałej godziny przenieść się z metropolii w miejsce zatopione w naturalnym krajobrazie lasów i pól mazowieckich. Można stąd wybrać się do Żelazowej Woli (ok. 6 km) lub do Brochowa (ok. 10 km).Fundacja Spełnionych Marzeń


Głównym celem „Fundacji Spełnionych Marzeń” jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Fundamentalną zasadą działania jest otoczenie opieką chorych dzieci i ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, dając im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.

Dodatkowo, poprzez ogólnopolskie cykliczne projekty, Fundacja dedykuje swoją pomoc i wsparcie dzieciom i młodzieży ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce.

http://www.spelnionemarzenia.org.pl

 Koncert „Zakazane piosenki”


 

Trwają kolejne obchody wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obok innych, szczególnie polecamy koncert  „Zakazane piosenki”. To, jak piszą organizatorzy, wieczór wypełniony utworami z tego właśnie filmu, uzupełniony tekstami satyrycznymi napisanymi przez współczesnych autorów, ale inspirowanymi humorem okupacyjnym.

Wykonawcy: Kabaret Moralnego Niepokoju, Katarzyna Groniec, Joanna Kołaczkowska, Mela Koteluk, Marek Dyjak, Skubas.

Prowadzenie: Artur Andrus. Park Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego.POD PRESJĄ

CARL HONORE


 

Autor przedstawia obraz dzieciństwa w dzisiejszych czasach, obraz pokolenia nadmiernie kontrolowanego, nadzorowanego i rozpieszczanego. Efekty wychowawcze wydają się być odwrotne do zamierzonych. Honoré z humorem wskazuje nam błędy popełniane w szkole i w domu, rozwiewa popularne mity i nawołuje do zmiany.SIŁA NAWYKU

Charles Duhigg


 

 

Autor udowadnia, że wyrobienie sobie nowych nawyków lub zmiana dotychczasowych może odmienić  życie, a także funkcjonowanie państw, społeczeństw, przedsiębiorstw i grup zawodowych.